Dolgu Uygulamaları

Cilt Uygulamaları

Yaşlanan cilt kolojen ve yağ kaybına uğrar. Bunun sonucunda sarkmalar,çökmeler ve kırışıklıklar oluşur. Dolgu maddeleriyle anti-aging amaçlı olarak kaybedilen bu yapılar yerine konularak daha genç ve sağlıklı bir görünüm sağlanır. Günümüzde kullanılan en güvenli dolgu maddesi tüm canlılarda bulunan Hyalunorıc asittir. Kullandığımız hazır dolgularda hyalunorıc laboratuar ortamında bir dizi güvenlik testinden geçirilerek sentetik olarak üretilmektedir. En güvenli dolgular bu şekilde elde edilmektedir. Alerji riski ortadan kaldırılmaktadır.

Dolgu uygulamaları yüz hacminin yenilenmesi, ince çizgilerin ve kırışıklıkların doldurularak giderilmesi, dudak ve burun şeklinin yeniden yapılandırılması amacıyla yapılmaktadır.

Hyalunorıc asitli dolgular içerdikleri hyalunorıc miktarı ve çapraz bağlı olup olmadıklarına göre sınıflandırılarak yüzün değişik bölgelerindeki kırışıklık, boşluk, çökme gibi alanlarda veya yeniden yapılandırılmalarda uygulanır. Dolgu seçimi tamamen hekim tarafından ihtiyaca göre belirlenmelidir. Ayrıca çapraz bağ içermeyen hyalunorıc ürünleri sadece nem vermek ve elastikiyeti arttırmak amacı ile seanslar halinde uygulanarak canlı ve pırıl pırıl bir cilde kavuşulabilir.

Bu tekniğin sıkça kullanıldığı alanlardan biride dudak şekillendirmedir. İnce dudakların kalınlaştırılması, asimetrik dudaklarda düzeltmelerin yapılması da dolgu uygulamalı ile mümkündür.

Hacim veren dolgularda ki uygulamalar son yıllarda hekim ve hasta tarafından çokça tercih edilmekte, 18 aya kadar sürdürülen kalıcılıkla yüksek hasta ve hekim memnuniyetiyle uygulanmaktadır.

Dolgu