Lazer Epilasyon

Epilasyon

İstenmeyen kıllardan kurtulmanın ideal yöntemidir. Epilasyon amacıyla sıkça tercih edilen lazerler Alexandrite ışığı (755 nm) olanlardır.

Uygun doz seçimi ile beyaz kıllar hariç tüm kıllarda uygulanır. Kişinin cilt renginin açık, kıllarının koyu olması en iyi başarıyı sağlar. Ama kaliteli cihazlarda koyu renk ciltli kişilerde de kesin sonuç alınmaktadır.

Vücut bölgelerinde 2 ay, yüz bölgelerinde 1 ay ara ile uygulanır. Kesin seans  sayısı verilememekle birlikte 6-7 seanslık uygulamalar yeterli olmaktadır.

Son 20 gün içinde yoğun bronzlaşmış kişilere, uygulanacak bölgede açı yara bulunması halinde ve beyaz kıllarda uygulanmaz.

Emzirme ve hamilelik uygulamaya engel değildir. Bununla birlikte ilk 3 ayda harici sebeplerle düşük ihtimali göz önünde bulundurularak,  4. aydan itibaren tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon uygulamalarına başladıktan sonra ağda v.b yöntemlerle kılların kökünden çekilmemesi, mutlaka güneş koruyucu kullanılması, seans aralıklarının düzenli takip edilmesi gerekir. Belirli bir yan etkisi yoktur.

lazer epilasyon