Mezoterapi

Zayıflama

Vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve bazı ilaç içeriklerinin derinin belli bir tabakasına çok ince iğnelerle enjekte edilerek uygulanmasıdır. İğnelerin mikro travma etkisi ve enjekte edilen malzemenin etkisiyle vücutta bağışıklık sistemi harekete geçirilerek kılcal damarlarda kanlanmanın artışı sağlanarak hızlı ve başarılı sonuç alınmaktadır. Direkt hedef alana ulaştığı için kolay sonuç alınan pratik bir uygulamadır. Mezoterapi uygulamaları mutlaka hekim tarafından yapılmalıdır.
Vücutta; selülit problemlerinde, lokal birikimlerinde, sarkmalarda, çatlaklarda, saç dökülmelerinde, saç ekimi sonrası saç güçlendirilmelerinde uygulanmaktadır.

MEZOTERAPİ NASIL UYGULANIR?

Mezoterapi cildin belli bir tabakasına çok ince uçlu iğnelerle gerekli olan ilacın verilmesi şeklinde uygulanır. Lokal anestezik sürülerek uygulandığında hastalar ağrı ve acıdan şikayet etmezler. Uygulama iğnesi saç teli kadar ince olduğundan ciltte kalıcı bir hasara neden olmaz.

UYGULAMA SIKLIĞI NEDİR? KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

Tedavi edilmek istenen sorun ve tedavi bölgesine göre değişir. Genellikle vücut bölgesinde ön planda olan selülit ve lokal yağ problemlerinde 10-15 gün gibi aralıklar tercih edilmektedir.4 ila 6 seans hastaların büyük bir çoğunluğunda gerekmektedir. Bazı vakalarda 8-10 seanslık uygulamalarda gerekebilir.

Mezoterapi