PDO İp Uygulaması

Cilt Uygulamaları

Son yıllarda popüler olan, iple asma yöntemidir.

PDO ip uygulaması muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabilir. Hastane ortamı gerektirmez. Cilde uygulandığında ameliyatla gerilmiş gibi bir görünüm vermemesi büyük avantajdır. Böylece çevredeki meraklı gözlerden saklanma olanağı tanır.

PDO ip uygulaması yapıldığı anda, sonuç görülebilir. Uygulama sırasında hastanın da elinde ayna ile işlemi takip edebilmesi ve fikir verebilmesi, koopere olması açısından fayda sağlar.

Aynı anda birçok estetik işlemle birlikte yapılabilmesi, bu yöntemin giderek yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

Tarihte iple asma yöntemi çok eskilere dayanan bir uygulamadır. Öyle ki, Kleopatra’nın yüzünden de altın iplikler çıktığı rivayet edilir.

PDO ip uygulamasında, cildin asılacak ve kırışıklıkların giderileceği yerlerine özel PDO iplikler yerleştirilir. İplik gerilince deriyi çeker ve istendiği kadar gerer. Hastanın 1-2 gün kadar yemek yerken, konuşurken, mimik yaparken dikkatli olması uygulamanın sonucunu olumlu etkiler.

İplikle Ameliyatsız Cilt Germe Yöntemi

Güvenli absorbsiyon sağlayan PDO
Minimal invaziv yöntem
Yüz, boyun ve vücutta belirgin kontur etkisi
Kolay uygulama (~30 dk)
Uzun süreli başarılı sonuç (~ 2yıl)

Doğu ve Batı Tıbbının Estetikte Buluşması

FTC terapisi, doğu ve batı tıbbından ilham alınarak geliştirilmiştir. Özetle; doğu tıbbının yüzlerce yıllık başarılı tecrübesi ile batı tıbbının geleneksel cilt kaldırma felsefesinin birleştirilmiş halidir.

FTC terapisi; yüz, boyun ve diğer vücut bölgelerine uygulanır. Biyolojik olarak absorbe edilebilen antimikrobiyal flamentlerle cilt rejuvenasyonuna yardımcı olur. Bununla birlikte, minimal invaziv kozmetik bir prosedür olan FTC işlemi, cilt rejuvenasyonunun yanında, lifting etkilere de sahiptir.

PDO İpler Vücutta Nerelere Uygulanır?

Yüz, boyun ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede.

Uygulama Avantajları

-Kısa sürede uygulanır, konforlu ve zararsızdır
-Kolajen üretimini tetikler
-İnce kırışıklıkları giderir, kırışıklıklarda etkin performans
-Kolay ve güvenlidir
-Lokal anestezi altında uygulanır
-Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir

Uygulama nasıl yapılır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben cildinize lokal anestezi uygulanır.

Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, özel PDO (polidioksanon) iplikler uygulanır. PDO ipliklere cevap olarak cildiniz fibroblast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretimine başlar. Böylece lifting etkisi ikiye katlanmış olur.

Uygulama yapılacak alana anestezi uygulandıktan sonra tedavi edilecek bölgelere doktor tarafından özel iplikler yerleştirilir. Vakanın durumuna göre birçok uygulama yöntemi vardır. Hangisinin uygulanacağına doktor karar verir. Cildin sarkma durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir.

Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olur ve cildiniz giderek daha çok gerilir. Birkaç hafta sonra sonra nihai sonuç tamamen görülebilir hale gelir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürür.

Uygulama süresi yaklaşık 20 ila 30 dakikadır.

Dokudaki Etkileri

Kontrollü yara oluşumu
Yara iyileşmesinin tetiklenmesi
İğnenin sağladığı mekanik stimülasyon
PDO’nun dokuya verdiği yapısal destek
PDO’nun sağladığı yabancı madde tepkisi
Cilt rejuvenasyonu

PDO ip uygulaması