Power Plate

Zayıflama

Astronotların vücut ve zihin kapasitesini arttırmak amacıyla NASA tarafından geliştirilmiş bu cihaz çok özel derin vibrasyon sistemidir. Dünyada yaygın bir biçimde üst düzey sporcular ve takımlar tarafından kullanılmaktadır. Her vibrasyon sistemi Power Plate değildir. Bu konuda dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.

Power Plate patentli bir sistemdir. Hafta da 2-3 gün, günde 10 dk Power Plate uygulaması 5 saatlik tempolu spor aktivitesine eş değerdir. Kişi hiçbir güç harcamadan sadece belli pozisyonlar alarak 30 sn’lik periotlarla makinenin üzerinde durur, vücuda yayılan dengeli titreşimler dokularda kanlanma ve oksijenlenmeyi arttırır,toksinler atılır, selülit, bölgesel yağlar ve şekil bozuklukları giderilir, kaslar sıkılaşır,kemik erimesi yavaşlatılır,kadın ve erkekte stres azaltıcı ve bedensel performansı arttırıcı etkiler gözlenir. Amaç 10 dk’da terlemeden, yorulmadan başarı elde etmektir. 12 seanslık paket uygulamaları sıkça tercih edilse de sürekli yapılan bir uygulamadır. Spor aktiviteleri yerine kullanılabilir.

Sakatlık yaşayanlar gibi fiziksel hareketliliği kısıtlı kişiler için de ideal bir kasları çalıştırma yöntemidir. Böylelikle spor yapılamama nedeni ortadan kalkana kadar kassal çalışma devam ettirilebilir.

power plate